O zaletach podwójnej umywalki

Czasami jedna umywalka w łazience nie wystarczy, aby zaspokoić potrzeby wszystkich domowników. Wieloosobowe rodziny doskonale wiedzą, że poranki w łazienkach bywają dosyć trudne i problematyczne. Wszyscy, w jednym czasie chcą skorzystać z lustra, umyć zęby, opłukać twarz ze śladów snu. W niektórych domach łazienkowe sceny przypominają prawdziwy Armagedon. W tej sytuacji zamontowanie drugiej umywalki wydaje się dosyć dobrym rozwiązaniem. Istnieje jednak ciekawsza opcja, a mianowicie montaż dwukomorowy, czyli dwie umywalki połączone w jedną całość. W taki sposób jesteśmy w stanie uniknąć wielu niepotrzebnych kłótni związanych z poranną toaletą.

Podwójna umywalka. Podwójna funkcjonalność
Zarówno dwie umywalki, jak i jedna, ale z podwójną komorą są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dają możliwość komfortowego korzystania z łazienki w jednym czasie przez dwie osoby. Dla domowników to spora oszczędność czasu, który jak wiadomo, rano upływa w szalonym tempie. Jednak to nie jedyne zalety podwójnej umywalki. Dzięki zamontowaniu jej w łazience zyskujemy dużą ilość dodatkowego miejsca do przechowywania rozmaitych przyborów toaletowych. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku łazienki dla pary. Każda osoba ma wówczas swoją własną przestrzeń, którą może wygodnie dla siebie zagospodarować. Panie przy swojej umywalce mogą przechowywać kosmetyki do pielęgnacji twarzy i makijażu, panowie maszynkę do golenia czy żel do włosów.
Jeżeli dodatkowo, wybierzemy umywalkę montowaną w szafce, otrzymamy naprawdę sporą ilość przestrzeni do przechowywania środków czystości, ręczników i innych akcesoriów niezbędnych w łazience.

Czy podwójną umywalkę można zamontować w każdej łazience?
Oczywiście, model podwójnej umywalki powoduje konieczność wygenerowania większej ilości miejsca, niż standardowa, pojedyncza umywalka, ale przy odrobinie pomysłowości jest to możliwe nawet w niewielkich łazienkach. Podwójne umywalki sprawdzają się jednak najlepiej w dużych pomieszczeniach.

Pamiętajmy o tym, że zamontowanie podwójnej umywalki wymaga zadbania o dodatkowe miejsce nie tylko pod montaż. Aby swobodnie korzystać z takiej umywalki domownicy, powinni mieć również wystarczająco dużo miejsca po bokach. Standardowo przewiduje się po 30 cm z każdej strony. Chodzi o to, aby w trakcie wykonywania porannej toalety nie potrącać się łokciami. Jeżeli zamontujemy podwójną umywalkę bez dodatkowych centymetrów po bokach straci ona dużo na swojej praktyczności, a przecież rozwiązanie to wybieramy głównie ze względu na jego praktyczny wymiar.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 547 124

E-mail: kontakt@zakreckran.pl

Porady dotyczące aranżacji i zagospodarowania przestrzeni łazienkowej. Wskazówki na temat doboru wyposażenia takiego jak wanny czy umywalki

SU-MA www.lampy-ogrodowe.pl